JUST KO, LIFESTYLE

Friendship

Budzisz się rano, otwierasz  oczy i podczas tych kilku minut kiedy jeszcze leżysz w rozgrzanej pościeli, uśmiechasz się do siebie. Przez głowę przemyka Ci jedna myśl: Jest dobrze, jest szczęście. Wreszcie jest tak, jak ma być.

Nie jest idealnie, nie ma sielanki. Praca nie sprawia Ci frajdy. Problemy ze zdrowiem coraz bardziej dają o sobie znać. Tak, są problemy, małe i duże. Są złe wybory, pechowe zbiegi okoliczności, złośliwość losu. Ale wtedy dzwoni telefon i już na sam widok połączenia cieszy Ci się buzia. Jest 23:00, a Ty wiesz, że przed tobą dwie, trzy godziny ze słuchawką w ręku, bolące ucho, nieprzespana noc. Rozmowa o zakupach w Tesco i innych pierdołach albo dyskusja o sprawach tak ważnych, że nie jesteś w stanie po niej zasnąć jeszcze wiele minut po jej zakończeniu. Daje to Ci taką siłę i takiego kopa do życia, że zaczynasz się zastanawiać, czy z tobą na pewno wszystko jest ok. Przecież to niemożliwe, żeby twoje życie nabierało barw na wskutek tak codziennych, przyziemnych spraw. To niemożliwe, żeby stał za tym jeden człowiek…

Albo inaczej – jest super. Cieszy ci się pycho, jest radość. I wtedy ktoś do ciebie podchodzi, potrząsa tobą i pyta, czy to na pewno o to chodziło? Czy ta garstka szczęścia nie przesłoniła ci wzroku i bierzesz za dobre coś, co skopie Ci dupę? Przytula Cię i mówi, że jesteś tak cudowną istotą, że ostatnie czego chce, to żeby coś Cię skrzywdziło. I dostajesz taką porcję troski, czujesz się nagle tak bezpiecznie, że to niemożliwe, żeby dał Ci to tylko jeden człowiek…

Opcja numer 3. Twój moment, twoje święto. Są z Tobą prawie wszyscy najważniejsi. Chociaż na chwilę, ale są. Gęba ci się sama cieszy, serducho szaleje od wątroby po przełyk z radości. Ryczysz ze wzruszenia, ze szczęścia. Bo sama nie możesz uwierzyć w to, że jest przy Tobie nie jeden człowiek, ale cała ferajna.

Już kiedyś pisałam o moich ludziach. Tym razem chcę im podziękować, bo bez nich byłabym wybrakowana.

Gosia. Eve. Jont. Grace. Qu. Gro. Blanka. Mozi. Radek. Boski. Polana. eN. Najpiękniejsze elementy w mojej mozaice życia.

 

 

1 thought on “Friendship

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.