LIFESTYLE

HasztagLato

HasztagSłońce
HasztagUpał
HasztagŚmierdzieleWautobusie

Kiedy człowiek mieszka na zatęchłym Ursynowie a pracuje w samym sercu Woli, jak by nie kombinował, jedzie do pracy kilkoma środkami transportu. Metro+tramwaj, metro+autobus.
I niestety, w naziemnych pojazdach zbiorowego transportu publicznego śmierdzi. O ile jestem w stanie zdzierżyć widok spękanej, zgrubiałej pięty na klockowym obcasie, łańcuszek wplątany w rzeżuchę na klacie, włosy wystające z uszu, zrogowaciałe paznokcie, bo wtedy po prostu wlepiam wzrok w telefon lub książkę, o tyle fetor… no nie, nie da rady przeżyć.
Primo – śniadanie. Ja rozumiem, że trzeba jeść, bo zdrowe, bo mózg się budzi do życia, bo metabolizm. Ale dlaczego na śniadanie trzeba pożerać kiełbasę czosnkową, wędzoną makrelę, śledzie z sobotnich imienin Wieśka, a sądząc po wyziewach wydobywających się z jamy gębowej pożera się to wszystko naraz i zagryza cebulą? Stoi potem taki nad tobą, chucha, dmucha i sapie, a ty chłoniesz i modlisz się, by dojechać nie porzygawszy się.
Secundo – częste mycie skraca życie. Scenka z życia. Jedziesz tramwajem, myślami błądząc w świecie czytanej książki i nagle czujesz. Podnosisz wzrok i widzisz – w pierwszym przypadku menela z czerwonym nosem, który wtarabanił się z całym swym reklamówkowym mandżurem do środka, rozsiadł jak basza i jedzie śmierdząc brudem, moczem i przetrawionym alkoholem. i jechać tak będzie, bo to przecież ty prędzej nie wytrzymasz i wysiądziesz na najbliższym przystanku, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Co więcej – ty płacisz za bilet, on nie. I na nic prośby do kierowcy – zero odzewu, bo kierowca przecież ma swoją małą norkę z otwartym oknem i nic nie czuje, więc po co ma reagować? Przecież wtedy będzie miał opóźnienie.
W drugim przypadku twoje spojrzenie trafia centralnie w owłosioną męską pachę. Należy zazwyczaj do średnio zadbanego osobnika w koszulce typu “żonobijka”. Pacha ta dawno nie widziała mydła, nie poczuła orzeźwienia antyperspirantu w sprayu… Dramat.
Tertio – mix woni powyższych. Oddech  + pacha. I wtedy nie chcesz żyć dłużej na tym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.