LIFESTYLE

Seriale, które dały mi w ryj

Są takie seriale, które wywalają ze skarpetek. Genialne scenariusze, detale dopracowane do ostatniej niteczki. Do tego świetna gra aktorska i nieustające napięcie w mrocznej otoczce. Oto moje ostatnie TOP3. Nie, nie, tu zabraknie “Gry o tron”, “Belfra” i  “Przyjaciół”.

Black Mirror

Właściwie to trudno mi nazwać “Black Mirror” serialem. To krótka, serialowa antologia dziewięciu antologii. Każdy odcinek to inna historia, inni bohaterowie, inne realia… Powiązań brak, a jednak całość spina mocny klimat, trzymająca w napięciu akcja i, pozornie niemożliwy, scenariusz. Każda historia ma finał… mrożący krew, szokujący, po którym “o kurwa!” samo ciśnie się na usta.
Przykład? Proszę bardzo. Pewien szleniec porywa księżniczkę. Grozi, że ją zabije, chyba że premier państwa odbędzie stosunek seksualny. Przed kamerami. Na żywo. Ze świnią. Stosunek będzie przez porywacza “zaliczony” dopiero w momencie, w którym premier dojdzie do spełnienia.
Cały świat czeka na decyzję. Porywacz czeka. Świnia czeka. Portale społecznościowe szaleją, internet huczy, media maja wspaniałą pożywkę. Czy premier schowa honor do kieszeni i zerżnie świnię? Czy narazi życie księżniczki, by zachować godność?
Proszę, to takie oto klimaty.

Stranger things

Fenomen. To serial opowiadający o tajemniczym zniknięciu chłopca w małym amerykańskim miasteczku w latach 80. Już w pierwszej minucie dowiadujemy się, że odbywają się w nim podejrzane i niebezpieczne eksperymenty, z których rezultatami przyjdzie się zmierzyć głównym bohaterom serialu. Jednak nie tylko medyczne tajemnice, dziwne stwory i tajne ośrodki powodują, że oglądając ten serial strach się bać. Jest tu kilka wątków: historia tajemniczej, łysej, bezimiennej dziewczynki z wytatuowanym numerem “11” na przedramieniu, “urojenia” zrozpaczonej matki, śledztwo pary licealistów. W tym serialu jest i horror i thriller i komedia i science fiction. Poszczególne odcinki mają tak nurtujące zakończenia, że nawet nie ma mowy o przerwaniu seansu, kolejny odcinek trzeba włączyć obowiązkowo!
Must see. I… ciekawe komu z Was Jedenastka będzie kojarzyć się z E.T. 🙂

Westworld

Akcja filmu Westworld dzieje się w parku rozrywki stwarzającym złudne wrażenie przebywania na Dzikim Zachodzie. To świat pełen robotów, stworzonych do tego by służyć ludziom. Androidy są torturowane, gwałcone, mordowane i poniżane. Wszystko jest pełne brutalności – w skali 1-10 osiąga się tu dziewiątkę. Mimo, że roboty zachowują się i wyglądają jak ludzie, to nie są nimi nawet przez chwilę. Nic nie pamiętają, wszystkie wspomnienia są z nich co noc wymazywane, a rankiem ich “praca” zaczyna się od nowa. Ostry seks, zabójcze pojedynki są ich regularnie zapominaną codziennością aż do dnia, w którym w ich oprogramowaniu pojawia się wirus…

I teraz z utęsknieniem czekam na ich kolejne sezony, aby móc tak cudownie zmarnować jeszcze trochę czasu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.