JUST KO, LIFESTYLE

Stara baba w autobusie

Autobus linii 504. Tak, ten z Mordoru. Ludzie w nim ściśnięci, spoceni, komfort jazdy w skali 1-10 otrzymuje jeden punkt. Na przystanku czaiła się ona – starsza pani. Chuda, koścista, z trwałą na krótkich włosach i z niebieskimi powiekami. Usta zaciśnięte w wąską linię.
Podczas wpychania się do autobusu dostała nadprzyrodzonej siły. Przedzierała się przez tłum, a gdy dotarła do najbliższego siedzenia srogim spojrzeniem wymusiła ustąpienie jej miejsca. Siadła i wyjęła książkę.

– Na tym weselu, słuchaj, jaka akcja… Wcześnie się zaczęło, bo ślub był wczesnym popołudniem, więc na początku jakoś tak się tańczyć nie chciało. Nagle coś mi zaczęło nie pasować… I wiesz co? Zorientowałam się, że z sali zniknęli prawie wszyscy faceci!
– Maciek też?
– No też, i chyba już jakiś dłuższy czas go nie było. Więc poszłam do ogrodu, zeby sprawdzić, o co chodzi. Przechodziłam obok recepcji hotelowej i co? I stała tam cała zgraja facetów w garniakach i oglądała mecz z recepcjonistą! Na weselu! Myślałam, że padnę ze śmiechu.
Dwie młode dziewczyny zaczęły chichotać, kilka osób wokół też się uśmiechnęło.

Stare babsko nagle oderwało wzrok od książki i wydarło się na dziewczynę opowiadającą historię.
– Przepraszam, czy może się Pani zamknąć?
– Słucham?
– Nie każdy ma ochotę słuchać tej głupiej paplaniny!!! Drze się Pani jak opętana! Trochę kultury!
– Przepraszam, ale to pani nie wykazuje kultury krzycząc na mnie. Trochę szacunku do ludzi!
Babsztyl zamilkł, bo chyba spodziewał się (i skrycie czekał) niemiłej pyskówki ze strony dziewczyny. Jej uśmiech i spokojny ton głosu chyba nie był tym, na co liczyła. Po chwili zaczęła bulgotać coś pod nosem o chamstwie i o zasadach zachowania się w miejscach publicznych.
W wykładzie przeszkodził jej mężczyzna siedzący obok. Podsunął jej pod nos 20 zł i poprosił:
– Proszę, niech Pani wysiądzie i pojedzie taksówką. Wszyscy o to prosimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.