JUST KO, LIFESTYLE

Szklanki

– Wiesz, kto to jest zołza?
Czytałam książkę. Książka była o kobiecie współczesnej. Takiej, co hybrydę nakłada na paznokcie i pozbywa się regularnie włosia z nóg i nie tylko.
– No, dajesz…
– Zołza to kobieta, która nawet sama od siebie nie umie się odpierdolić.
– Dobre!

Wróciłam do czytania. eN skończył, co robił i przyczłapał do mnie. – To tak jak w tej anegdotce – powiedział. – Znasz?
– Kochanie, ile słodzisz?
– No, ja pierdolę! Trzy lata jesteśmy razem a Ty ciągle nie wiesz, ile słodzę?!!?!
A przecież można odpowiedzieć “Dwie łyżeczki”.

Suka. Zołza. Budzi się rano i od rana jest źle. Od rana smęci, że On mleko wypił i pusty karton do lodówki wstawił, a ona biedna teraz kawy nie ma, sukienka co ją założyć chciała w brudach leży, i znów cały świat przeciwko. Po powrocie do domu jest zmęczona i poirytowana. Dostrzega w toalecie nieopuszczoną klapę i nagle ta klapa staje się najważniejszym punktem dzisiejszego dnia i należy zrobić karczemną awanturę. Nie daj Boże, jeśli obok kibla pałęta się jakaś pośpiesznie porzucona część garderoby, wtedy wkurw jest taki jak stąd do Azji Północnej.

Po co?

Będzie kochać bardziej, jeśli go potraktujesz jak szmatę? Bo skoro jest, to można się na nim wyżyć? Bo jak zrobisz scenę, to szybciej osiągniesz cel?
Naprawdę przyjemniej jest, kiedy jest miło. I czasem warto sprawić, by było miło. Kolega opowiadał o swojej byłej już dziewczynie, która potrafiła mu zrobić awanturę za to, że pudełka czy szklanki schował na innej półce. SZKLANKI. NA INNEJ PÓŁCE. Wow.

Lepiej, jak jest miło. Przeszkadza Ci ta nieopuszczona klapa od kibla? To ją opuść. To trwa 4 sekundy. Darcie ryja dużo dłużej. Trudno, nie nauczy się i już. Skoro przez 30 lat się nie nauczył, to już za późno, żeby coś z tym zrobić. Warto zadać sobie za to pytanie, co jest ważniejsze: te źle odstawione szklanki czy to, że On jest przy Tobie.

Nie bądź babą o jakich się mawia, że są jak stare Syrenki – jak nie pierdolniesz to się nie zamkną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.