JUST KO, LIFESTYLE

Takie jak ja.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Mam spalone i białe od słońca włosy. Wysuszoną skórę, raczej brązową, ale pełną śladów od ubrań i plastrów. Kilka ran, śladów po ukąszeniach. Ale każde z nich niesie ze sobą ciekawą historię. Bardziej niż o swoje ciało dbam o wspomnienia.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Nie zaimponujesz mi obiadem w centrum handlowym. Nie docenię twojej świetnej fury i drogiego zegarka. Rozczarujesz mnie karnetem do SPA. Ja wolę wspiąć się na skałę, pływać z delfinami, szwędać się po mieście.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Nie imprezuję w Banku, Balu i innych lansiarniach. Za wydane tam trzy stówy mogę mieć weekend w Berlinie.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Nie mam stałej pracy. Kiedy mi się nie podoba, jest mi tam źle lub nudno, rzucam ją i szukam innej. Pracuję na swoje, nie na cudze sny. Kiedy mam kasę, to mam. Kiedy nie, to nie. Nie będę słuchać o tym, że masz nudną pracę, że się nie rozwijasz, że się zasiedziałeś. Nie zrozumiem.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Nie jestem ustatkowana, zorganizowana, rozsądna. Nie mam planu na życie i nie wiem, gdzie będę za miesiąc. Płynę z prądem i podążam za sercem, nie rozumem. Nie liczę upływającego czasu i nie zastanawiam się, ile mi go zostało. Żyję według swojego rytmu.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Mam mózg i umiem go używać. Możesz mi kłaść do głowy co tylko chcesz, ale ja i tak zrobię po swojemu. Nie wystraszy mnie rozmowa o problemach globalnych, tolerancji i religii. Ale nie pogadasz ze mną o ciuchach, jakie wypada mieć na Open’erze.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Radzę sobie sama. I to świetnie. Umiem rozbić namiot. naprawić wyrwany kontakt i wywiercić dziurę w ścianie. Skręcę sama meble, a stare wyniosę na śmietnik. Nie traktuj mnie więc jak głupiutką niunię, która jest totalnie od Ciebie zależna.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Będziesz mnie nudzić. Poznaję fantastycznych ludzi i umiem ich słuchać. Mam szczęście do tych, którzy mają o czym mówić. Mam pasje i marzenia.

Nie umawiaj się z takimi jak ja. Nie nadążysz za mną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.